Sakın!

Sakın rehavete kapılma! Sakın düşünme ki senin başına gelmeyecek! Halk düşmanları yeminliler! Bütün bölgeyi kan gölüne çevirecekler… Allah Allah bağırarak Müslüman kanı dökecekler. Dökecekler ki Emperyalizm ve Siyonizm bütün bölgeye egemen olsun! Bu vahşetin son halkalarından sadece bir tanesidir! Bu vahşetin önünde sadece halkın gücü, bütün halkın, birleşen ve birleşmiş halkın gücü dayanabilir ancak! Ayrışmalara karşı dayanmak gerek! Bizi her ne bahaneyle olurse olsun birbirimize düşman kesen ayrıştıranlara karşı birlik olmalıyız!

Son aylarda başı kesilen insanları görüp de bilerek susanlar aynı cinayetin safında yer aldıklarını biliyorlar ya sen? Bu kadının haykırışı, Siyonizmin ve Emperyalizmin çıkardığı ve halen Gazze’den Bağdat’a kadar bir coğrafyada cereyan eden din savaşlarında ve nifak savaşlarında can çekişmekte olan insanlığın haykırışıdır! Dinle ve bu haykırışı unutma sakın!

Sayın Başkan! Şengal Dağları’ndaki Yazidiler… Sayın Başkan! Biz La ilahe illa Allah sancağı altında kılıçtan geçirildik! Sayın Başkan… Şu ana kadar 500 Yazidi erkek ve oğlan çocuğu doğranmıştır! (Mecliste ‘Yazdiler La ilahe illa Allah sancağı altında kılıçtan geçirildiler’ sözüne karşı homurdananlar oldu) Rica ediyorum… Rica ediyorum kardeşlerim. Şu anda biz konuşuyorken, Yazidiler aleyhine bir soykırım gerçekleşmekte. Lütfen kesmeyin Sayın Başkan…  Rica ediyorum Sayın Başkan! Bitirmeme izin verin. Şu anda benim ailemi kesiyorlar! Diğer katledilen Iraklılar gibi öldürüyorlar. Şiiler, Sünniler, Hristiyanlar, Türkmenler ve Kürtler gibi. Ve bugün Yazidiler! Kardeşlerim, bütün siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakmanızı istiyoruz ve insan olarak birlikte ayağa kalkmanızı istiyoruz. Ben burada insanlık adına konuşuyorum. Lütfen koruyun bizi! Koruyun bizi! 48 saattir, 30,000 aile Şengal Dağları arasında sıkışıp kalmışlar; susuz, yemeksiz… Onlar ölüyorlar. 70 çocuk susuzlukta can vermiştir! 50 yaşlı adam ağır koşullardan dolayı hayatından olmuş! Kadınlarımız cariye olarak kullanılıyorlar, pazarda satılıyorlar! Sayın Başkan! Biz meclisi bir an evvel bu soykırımı durdurmaya çağırıyoruz. Yezidileri yok etmek için 72 saldırı gerçekleşmiş ve şu anda 21. YY’da bir kez daha tekrarlanmakta. Biz katledildik. Biz kesilip doğrandık. Bütün din yeryüzünden silindi. Kardeşlerim, insanlık adına size sesleniyorum, bizi kurtarın! Sayın Başkan istiyorum…

(teşekkürler… Teşekkürler sayın konuşmacı!) (Ne yazık ki bazı milletvekilleri sözüm ona Sünni Devrimi adına bu cinayetleri yapanların sözcüsü olmuşlar)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s