Bu site hakkında

Bu site sade bir penceredir. Bakmak için. Görmek için. Paylaşmak için. Bu sitede benim gördüklerim, sizin gördükleriniz, duyumsadıklarımız, düşündüklerimiz ve yazdıklarımız yer alacak. Balkonumdaki sardunyalar bize tanık olacak. Şiirlerimize, öykülerimize, notlarımıza! Ben üç kıtadaki yedi ülkede yaşadım: insanlar tanıdım, insanlar, insanlar, insanlar! Dört dilde sevdim, sevildim, konuştum, koştum, bağırdım, güldüm, ağladım… dört dilde düş gördüm ve anadilime geç kavuştum! Okudum, okudum anlamadım! Anlamadıklarımı yazdım, duyduklarımı da… okyanuslar oluştu içimde, dağlar yükseldi… bunları da yazdım. Sonunda bu ülkede, bu şehirde, bu balkonda bu pencereyi açmaya karar verdim… bir taze soluk daha almak için! Paylaşmak için yaşamı… Aşk olmasaydı, sanat olmasaydı ne çekilmez bir dünya olurdu ve bu yeryüzü!

Sizin de şiirlerinizi, öykülerinizi, denemelerinizi, eleştirel yazılarınızı ve yorumlarınızı beklerim…

Bu site hakkında” için 10 yorum

  1. عزیز دوستوم باشاریقلی قردشیم.
    چوخ گوزل گوردوم. سنه داها نئجه باشاریلار

  2. Tarihsiz ve tarifsiz bir fotoğrafdır bir bahar sabahı Ankara’da bahçemizde ki leylağın üzerinde bir an gördüğüm yüzlerce rengarenk kelebek..Bir de şahit buldum komşudan telaşla yalnızca bir düş olmasın ya da belleğimin oyunu.diyerek .ve gerçekti..ama uçup gittiler.. Güzellik hatta bazen belki de bir kabusa tanık ararız dünyada.. Harfler ve sözcükler bunu nasıl da ölümsüz kılıyor ve yardım ediyor…Teşekkürler..

    1. Bir filmde duymuştum: “İnsan doğduğunda ezanı okunur namazı kılınmaz, öldüğünde namazı kılınır ezanı okunmaz. Hayat işte bu ezanla namaz arasında geçen kısa zaman dilimidir!”… evet yaşam belki de bahçlerimizde sanrı sandığımız güzelliklere ve kabuslara bir anlık tanıklıktır!

  3. Bazen bir ses, bir kelime, sahibinin yüzünü görmeyi gereksiz kılar; pencerenizden hayatınıza dahil olmuştur. O artık sizin için akraba bir ruhtur ve artık yüzü tüm çizgileriyle sizin için bildiktir. Gönlünüze bereket!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s