Enerji kaynakları ve Din savaşları!

Amerika’da son günlerde haber ajansları IŞİD’in Hristiyan kadın ve çocukların başlarını kestiklerini servis ederek nefret ve kine dayalı geniş bir kamuoyu oluşturmaya başladıkları görülmektedir. Ancak bu katil örgütü kim yarattı, onlara silahları kim verdi, onları nerede kim eğitti, kim onlara siyasi hedef oluşturup ellerine tutuşturdu ve kimler hala onlara var güçleri ile yardım etmekte, bu konularda her hangi bir haber yok ve halkı bilgilendirme yok doğal olarak!!

Emperyalistler ve yandaşları bölgeye ve bölgenin hayati önem taşıyan enerji kaynaklarına egemenliğini kurmak ve kurduğu egemenliği derinleştirip güçlendirmek için, halktan çaldığı “özgürlük”, “bağımsızlık”, “eşitlik” kavramlarıyla bütün güçleriyle bölgeye saldırmışlar ve her gün yeni bir “geçerli akçe” politikalarıyla planlarını uygulamaktalar. Büyük Ortadoğu Projesi (oku Büyük İsrail, Büyük Ermenistan ve Büyük Kürdistan ve parçalanmış Türkiye, İran, Irak ve Suriye) bu planların temelini oluşturmakta. Son girişimlerini biri Beşer Esed diktatörüne karşı hareket senaryosu üzerine başlattılar. Tutmadı. IŞİD’i Suriye ve Irak topraklarında sahneye koydular. Kürt silahlı ve siyasi gruplar arasındaki görüş ve strateji ayrılıklarını İsrail ve Amerika’nın çakma devlet başkanı Barzani’dan yana sonlanmasını isteyen Amerika ve yandaşları IŞİD’i Kürt halkının üzerine saldırtarak, IŞİD’e karşı müdahale adı altında bölgeye (bu arada Suriye’ye) geniş bir askeri müdahalenin zeminini hazırlamaktalar. Amerika ve Avrupa kamuoyunu ise onların dini duygularını manipüle ederek arkalarına almak istiyorlar.

IŞİD gerçektir, IŞİD’in din, ırk, cinsiyet ve yaş farkı gözetmeksizin uyguladıkları toplu katliam gerçektir. IŞİD’in arkasındaki güçler (başta Amerika, İsrail ve İngiltere ve bölge gericliği) gerçektir. Ulusal savaşların önüne geçmek için Dini Savaşlar yarattıkları gerçektir. Yarın öbür gün bu örgütün sancakları orada burada (yani Amerika, İsrail ve gericiliğin öngördüğü her yerde) yükselmesi, turunç renkli flamaların (ve kadife ayaklanmaların) yerine siyah sancakların yükselmesi sürpriz olmayacak. Ancak sürpriz olan kurtuluş savaşlarının nitelik değiştirmediği ve hala emekçilerin önderliğinde emperyalizme karşı halkın topyekûn direnişinin yerine din savaşlarına göre yol haritası belirleyecek olan “halkçı” kesimlerin tutumları olacak!

Habere bağlanan kıvırcık saçlı esmer adam Hristiyanların holokostundan (holokost, genosid, soykıyımı) söz ediyor, haberi sunun özellikle Hristiyan çocukların başlarının kesildiğini bir kez daha soruyor…

Not: Bu arada Barack Obama’nın bir anti-Hristian olduğu, Şeytan olduğu, Osama Bin Ladin olduğu hakkında milyonların izlediği videolar yayınlamıştır. Birinin sonunda şöyle denmekte: Hristiyan düşmanı Obama gerçekte Osama ise o zaman bu savaşı zaferle bitirmeli!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s