Farkı bulun!

Gazetelerden: 

11 Kasım 2013:

Atatürk’ün ölümünün 75’inci yıldönümünde Adana’da düzenlenen anma töreni sırasında, Vali Hüseyin Avni Coş aleyhine slogan atan grup ile polis arasında arbede yaşandı. Vali Coş bu sırada korumalarına “Allah belanı versin diyen o gavatı getirin” dedi. Olayla ilgili 1 kişinin ifadesi alındı, 9 kişiye de Kabahatler Kanunu gereğince para cezası verildi.

Vali Gavat dedi

22 Kasım. 2010 Pazartesi:

TOKYO – Bir toplantıda şaka yollu yaptığı yorumların ardından Japon milletvekilleri tarafından “işine hafife almakla” suçlanan Japonya Adalet Bakanı Minoru Yanagida istifa etti. Yanagida, 14 Kasım tarihinde, özel bir toplantıda, mecliste milletvekillerinin sorularını yanıtlarken sadece iki cevaba ihtiyacı olduğunu belirtmiş ve bunlardan birinin “Belirli konularda yorum yapmam” ve diğerinin de “Konuyla, yasalar ve kanıtlar temelinde ilgileniyoruz” olduğu yönünde bir yorumda bulundu.

Bu sözler, özellikle muhalefetteki milletvekillerinin tepkisine yol açmış ve muhalefet, Yanagida’nın işine hafife aldığı için istifa etmesi gerektiğini savunmuştu.

japon bakan-1

 

TOKYO – 19.12.2013

Tokyo Valisi Naoki Inose, bir hastane şirketinden para aldığının ortaya çıkması üzerine bugün görevinden istifa etti.

Valiye rüşvet<br>istifa getirdi

30 Haziran 2014 Pazartesi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın Ramazan’ın ilk gününde seyyar satıcılar arasında çıkan gerginlikte “Biz sana oy verdik” diyen işportacının üzerine yürüdüğü ve “Vermeseydiniz lan şerefsiz!” dediği ortaya çıktı.

oy vermeseydin şerefsiz

24 Haziran 2014

Geçen Çarşamba günü meclis toplantısında konuşan Ayaka Şiomura’ya “Acele et ve artık evlen” sözleriyle saldırıda bulunan siyasetçi Akihiro Suzuki, Şiomura’dan özür diledi.

japon siyasetçi

Hepsi içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s